مجید انتظامی (زاده ۱۳۲۶، تهران) آهنگساز موسیقی فیلم، نوازنده ابوا و مدرس موسیقی است. او فرزند عزت الله انتظامیاست.

مجید انتظامی در دوره ابتدائی شروع به فراگیری موسیقی کرد و یکسال پس از گرفتن دیپلم هنرستان وارد ارکستر سمفونیک شد و زیر نظر آنتوان کاتلوس ابوا آموخت. او سلفژ و تئوری و هارمونی را نزد ثمین باغچه بان و مصطفی کمال پورتراب آموزش دید و نخستین نت موسیقی را به کمک پورتراب نوشت.

وی سپس برای معالجه بیماری کلیه و ادامه تحصیل به آلمان سفر می کند و در آنجا به دانشگاه می رود. وی فارغ التحصیل کنسرواتوار برلین است. او در آلمان نزد اساتیدی چون <<کارل اشتاین>> تحصیل موسیقی را ادامه می دهد و با ارکسترهای زیادی همچون ارکستر سمفونیک برلین و ارکستر فیلارمونیک آلمان همکاری می کند. سال ۱۳۵۳ پس از بازگشت به ایران در ارکستر سمفونیک تهران استخدام شده و تدریس در دانشگاه تهران و هنرستان عالی موسیقی را از همین سال آغاز می کند و قطعاتی را نیز برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می سازد.

اولین تجربه موسیقی تصویری اش با ساخت موسیقی فیلم کوتاه <<زال و سیمرغ>> در سال ۱۳۵۶ بود و با ساخت موسیقی فیلم <<سفر سنگ>> بطور حرفه ای کار ساخت موسیقی فیلم را آغاز کرد. او نزدیک به ۱۰۰ موسیقی فیلم و حدود ۱۰ موسیقی صحنه ای نوشته است که در اجرای بعضی از آنها به عنوان نوازنده حضور داشته است و یکی از فعالترین آهنگسازان موسیقی فیلم در پس از انقلاب می باشد. وی در دانشکده موسیقی دانشگاه هنر به تدریس مشغول است. همسر وی آذرنوش صدر سالک نوازنده هارپ، پیانو و مدرس موسیقی می باشد. وی از برگزیدگان هشتمین همایش چهره های ماندگار در سال ۱۳۸۹ می باشد. همچنین در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر جزو هیئت داوران بود.

براي دانلود آلبوم بوي پيراهن يوسف به ادامه مطلب برويد

Arezoo

لینک دانلود مستقیم

کیفیت : ۱۲۸kbps / حجم : ۳٫۵۸ MB

Takamol

لینک دانلود مستقیم

کیفیت : ۱۲۸kbps / حجم : ۱٫۹۱ MB

Bazgashte Dobare

لینک دانلود مستقیم

کیفیت : ۱۲۸kbps / حجم : ۱٫۹۱ MB

موسیقی زیبای فیلم افسانه ۱۹۰۰

بیوگرافی استاد مجید انتظامی و دانلود آلبوم بوی پیراهن یوسف

آلبوم بهترین آثار محمدرضا علیقلی موسیقیدان برجسته فیلم ایران

موسیقی فیلم ترمیناتور 2

موسیقی متن فیلم یه حبه قند به آهنگسازی محمدرضا عليقلي

موسیقی بسیار زیبا فیلم سفید به کارگردانی کیشلوفسکی

دانلود موسیقی فیلم فهرست شیندلر

موسیقی ,فیلم ,دانلود ,وی ,سال ,ارکستر ,موسیقی فیلم ,کیفیت ۱۲۸kbps ,۱۲۸kbps حجم ,مستقیم کیفیت ,لینک دانلود ,مستقیم کیفیت ۱۲۸kbps ,دانلود مستقیم کیفیت ,لینک دانلود مستقیم

مشخصات

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

مطبوعات از درون تفریحی سنتر مطالب اینترنتی پارس بوش دانلود آهنگ ايراني موزیک نیاز علي باران تندیس دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. در راه مدرس مگافایل